Pevač narodne muzike, Radiša Urošević, pojavio se večeras na jednom javnom događaju u društvu svoje supruge.
Za one koji ne znaju, pevač je u braku preko 50 godina, čemu se mnogi dive. Kako Radiša ističe, ona je njegova najveća podrška, ali i najveći kritičar.
– Šta je čudno što je često sa mnom u javnosti? Mi smo 52 godine u braku, uglavnom ide na neke značajnije koncerte. Kada ima poslovne obaveze onda ne želim da je obavezujem, ali smo uglavnom stalno zajedno – rekao je Urošević, pa otkrio detalje njihovog braka:
– Nema tajni, puno razumevanja, ljubavi, podržavamo jedno drugo. Za mene je brak jedno lepo pozorište i jedna fina igra, nema svađe i rasprave. Ona je zadužena za 90% stvari, ja nikad nemam primedbu – rekao je pevač pa progovorio o razvodima, koji su sve češći na estradi.
– Mislim da je najčešći razlog razvoda finansijske prirode. Kako ja to vidim. Svako ima svoj život, neka ga kreira kako misli da treba – rekao je Radiša Urošević.
Pevač je prokomentarisao i nove, mlade nade na muzičkoj sceni. Za njih ima savet.
– Ove mlađe posavetovao bih da povedu računa o kvalitetu tekstova, melodijama i aranžmanima, da bi te njihove pesme ostale da žive dugo. Na primer “Rado moja bela”, pesma koju sam ja snimio 1982. godine i dan danas nema veselja ni nastupa, da se ta pesma ne traži i ne peva – izjavio je on, a šta je još rekao o kolegama, kao i mladom pevaču Jakovu Jozinoviću, posluštajte na snimku u okviru teksta.
(Telegraf.rs)





Dodaj komentar