VELIKI USPJEH
Nova scena Hrvatskoga narodnog kazališta, HNK2, otvorena je u petak 14. studenoga prvim naslovom – mjuziklom ‘Cabaret’ u režiji i koreografiji Lea Mujića. Veliki uspjeh ponovio se i u subotu na drugoj večeri premijere.

U petak navečer je u Ulici Božidara Adžije 7a premijerno izveden mjuzikl ‘Cabaret’ koji je publiku odveo u zadimljene klubove kasnoga vajmarskog Berlina.
U petak navečer je u Ulici Božidara Adžije 7a premijerno izveden mjuzikl ‘Cabaret’ koji je publiku odveo u zadimljene klubove kasnoga vajmarskog Berlina. |

U petak navečer je u Ulici Božidara Adžije 7a premijerno izveden mjuzikl ‘Cabaret’ koji je publiku odveo u zadimljene klubove kasnoga vajmarskog Berlina.

Drugi dan premijere bio je u subotu, a ispunjeno gledalište potvrdilo je da je zaista riječ o hit mjuziklu.

Publika je potpuno ispunila dvoranu, a u redovima gledatelja našla su se i brojna poznata lica.

Djelo su stvorili John Kander (glazba), Fred Ebb (stihovi) i Joe Masteroff (libreto), a temelji se na drami ‘I Am a Camera’ Johna Van Drutena, nastaloj prema romanu Christophera Isherwooda ‘Goodbye to Berlin’.

U premijernoj izvedbi Fabijan Komljenović preuzeo je ulogu Emceeja, Lana Ujević Telenta glumila je Sally Bowles, dok su Marin Klišmanić, Ivana Boban, Ozren Bilušić, Tesa Litvan i Damir Markovina tumačili ključne likove berlinskog kabareta.

U velikom ansamblu sudjeluju članovi sve tri umjetničke grane HNK-a, uz posebno formirani Kit Kat Klub.













Dodaj komentar