Radio BalkanFox

Umro glumac An Sung-ki


SRUŠIO SE GUŠEĆI SE SA HRANOM U SVOJOJ KUĆI! Ogromna žalost: Preminuo jedan od najpoznatijih glumaca u državi

Foto: Espreso ilustracija

An Sung-ki, jedan od najomiljenijih glumaca u Južnoj Koreji, preminuo je u 75. godini.

Bio je lečen u bolnici u Seulu nakon što se u utorak srušio gušeći se hranom u svojoj kući. Došlo je do srčanog zastoja i gubitka svesti. Glumac se od 2019. godine, pa sve do smrti, borio s rakom krvi.

An, poznat kao “Glumac nacije”, pojavio se u oko 140 filmova tokom karijere koja je trajala više od šest decenija, uključujući drame, akcione filmove i trilere.

Debitovao je kao dete 1957. godine u filmu “Twilight Train”. Tokom karijere duge više od 60 godina pojavio se, između ostalog, i u velikim filmskim hitovima kao što su “Silmido”, “Radio Star” i “Unbowed”.

Njegov odlazak izazvao je veliku pažnju tamošnjih medija.

Bonus video:


15:01

05.01.2026.ŠTA JE SVE OBELEŽILO SPORTSKU 2025. GODINU

(Espreso/Srbija dasa/M.S.)





Espresso

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Loading...