Na oko 45 minuta trajektom od Viga nalazi se mali arhipelag Cíes, često nepoznat putnicima, iako je jedno od najlepših mesta na severozapadnoj obali Španije.
Za razliku od prenatrpanih turističkih destinacija, Cies ostrva nude mir, netaknutu prirodu i prizore koji više podsećaju na Karibe nego na Evropu. Tri glavna ostrva, povezana peščanom prevlakom i čuvenom plažom Rodas, idealna su za jednodnevni beg iz grada i uživanje u čistom moru, stazama i spektakularnim vidikovcima, piše sajt “Islands”.
Čine ga tri glavna ostrva:
Foto: Shutterstock
🔷Monteagudo (Severni otok)
🔷Do Faro (Srednji otok)
San Martino (Južno ostrvo)
Foto: Shutterstock
Sva tri pripadaju opštini Vigo i deo su Nacionalnog parka Atlantske ostrvske regije Galicije.
Posebna atrakcija je plaža Rodas, prirodno formirana peščana prevlaka koja povezuje Monteagudo i Do Faro. Ova plaža duga oko 1,2 km, sa belim peskom i tirkiznim vodama, proglašena je jednom od najlepših plaža na svetu od strane britanskog “The Guardian”.
Arhipelag je strogo zaštićen: broj posetilaca dnevno je ograničen kako bi se očuvala netaknuta priroda, nema automobila, a smeštaj je ograničen na kampovanje.
Za one koji žele pravi mir, kristalno čistu vodu, peščane uvale i spektakularne pejzaže, Cies predstavlja idealnu destinaciju – pravi prirodni raj severozapada Španije.
BONUS VIDEO:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook,
Instagram,
Youtube,
Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti na:






Dodaj komentar