Radio BalkanFox

Komodo krije pravi raj – Informer.rs


Nestvarni pejzaži, ružičaste plaže, tirkizno more i prizori koji izgledaju kao sa razglednice doneli su Komodu titulu jedne od najlepših destinacija na svetu.

Postoje destinacije koje ostavljaju snažan utisak, a postoje i one koje izgledaju toliko spektakularno da deluju kao da nisu sa ove planete.

Upravo takvo mesto nalazi se u Indoneziji i ove godine ponelo je titulu najlepše lokacije na svetu prema izboru magazina Time Out.

Reč je o Nacionalnom parku Komodo, prirodnom dragulju smeštenom u provinciji Istočna Nusa Tengara. Ovaj fascinantni arhipelag poznat je po nestvarnim pejzažima, kristalno čistom moru, bogatom podvodnom svetu i životinjama koje ne postoje nigde drugde na planeti.

Prizor koji ostavlja bez reči

Jedna od najpoznatijih tačaka parka nalazi se na ostrvu Padar. Sa vidikovca se pruža pogled na tri zaliva čije plaže imaju različite nijanse peska – beli, crni i ružičasti.

Ovaj neobičan spoj boja, okružen brdima i stenovitim obalama, stvara prizor koji mnogi opisuju kao jedan od najlepših na svetu.

“>

Shuterstock

Shuterstock





Informer

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Loading...