Radio BalkanFox
Ovaj fakultet je Zoran Cvijanović studirao pre glume: Sa bratom imao ideju za biznis

Ovaj fakultet je Zoran Cvijanović studirao pre glume: Sa bratom imao ideju za biznis



Talenat za glumu pokazivao je od malih nogu, a FDU je završio 1982. godine.


Penzionisao se nakon dugu i uspešnu karijeru, poslednja predstava mu je bila „Pigmalion”.

Jedan od naših najboljih i najcenjenijih glumaca, Zoran Cvijanović, glumu je odabrao za svoj konačni životni put, ali malo ko zna da je pre akademije imao potpuno drugačije planove. Pre nego što je ostvario zavidnu karijeru u svetu filma i pozorišta, Cvijanović se oprobao u medicinskoj branši i zamalo postao zubar.

Nakon srednje škole, Zoran je odlučio da se ugleda na svog starijeg brata i upiše stomatologiju. Na Stomatološkom fakultetu je proveo dve godine kao zvanični student, ali je, prema sopstvenom priznanju, to vreme uglavnom provodio tako što je “zujao po gradu i gledao sport” umesto da uči. O tom životnom periodu i bratskim planovima za biznis, glumac je rekao:

Zoran Cvijanović

Foto: Nemanja Jovanović / Ringier

Zoran Cvijanović

– U tom periodu je moj brat već bio na stomatologiji. Imali smo ideju da jednog dana otvorimo ordinaciju ‘Zubari Cvijanović’. Brat je završio, a ja ne. Mene je život odveo nekim drugim putem.”

Spoznavanje pravog poziva

Iako je studirao stomatologiju, Cvijanovićev talenat za glumu tinjao je odmalena. On je od četvrtog razreda osnovne škole bio član dramske sekcije, a prvi put se pojavio na filmu sa samo četrnaest godina. Ubrzo je shvatio da mu ordinacija nije suđena, pa je stomatologiju zamenio Fakultetom dramskih umetnosti (FDU), na kom je diplomirao 1982. godine u klasi profesora Minje Dedića.

Govoreći o trenutku kada je shvatio da stomatologija nije za njega, Cvijanović je izjavio:

– Shvatio sam da sam ja već glumac, samo još nisam upisao akademiju.

Zoran Cvijanović

Foto: Zoran Ilić / Ringier

Zoran Cvijanović

Zaslužena penzija i mirni dani

Nakon višedecenijske blistave karijere, proslavljeni srpski glumac povukao se i penzionisao u 66. godini života. Njegova poslednja predstava pre odlaska u penziju bila je „Pigmalion”. Kao dramski umetnik u penziji, Cvijanović danas prima do 70.000 dinara mesečno, što je u skladu sa penzijama dramskih umetnika u Srbiji, čiji se iznosi kreću između 50.000 i 70.000 dinara.

Pored uspešne karijere, zanimljivost iz njegovog privatnog života je i to da je njegova supruga ćerka čuvenog glumca iz kultnog ostvarenja „Žikina dinastija”

Zoran Cvijanović


Zoran Cvijanović

(Foto: Filip Krainčanić / Tanjug)

Zoran Cvijanović


Zoran Cvijanović

(Foto: Nemanja Jovanović / Ringier)

Zoran Cvijanović


Zoran Cvijanović

(Foto: Zoran Ilić / Ringier)



Blic

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Loading...