Radio BalkanFox

Aca Lukas uhapsen, Rasta mogao da mu pomogne ali nije hteo?



Aca Lukas uhapšen, Rasta moga da mu pomogne ali nije

Kako stvari stoje, Stefan Đurić Rasta mogao je da pomogne Aci Lukasu i da ga bukvalno spase hapšenja, ali to nije uradio – namerno ili slučajno, pokazaće vreme. Svakako ne treba upirati prstom u Rastu jer možda nije ni razmišljao šta će se dogoditi Lukasu na putu na zajednički koncert. Možda se setio da mu je bivša žena bila u vezi sa Lukasom a možda i nije, ali njemu se desilo sledeće:

Lukas je imao zakazan nastup u Švedskoj, tačnije u Geteborgu, gde je trebalo da nastupe Rasta, Amar Gile i on. Međutim, Lukas je na aerodromu u Geteborgu priveden nakon što je policija proveravala putnike i shvatila da on nema potrebne dozvole za nastup koji je trebalo da bude održan u nedelju uveče. Iako su organizatori garantovali da je sve regularno, ispostavilo se da nije, pošto je Lukas priveden i nakon informativnog razgovora koji je obavljen sa njim deportovan u Srbiju. U trenutku kada smo završavali ovaj broj nije bilo poznato da li je Lukas uspeo da pronađe let i vrati se u Beograd ili je morao satima da čeka, kao što se dogodilo pre nekoliko nedelja Slobi Radanoviću i Barbari Bobak koji su imali identičan problem. Nije poznato ni da li je Lukas dobio bilo kakvu sankciju zbog nesređenih papira za nastup. Za razliku od njega, Amar Gile i Stefan Đurić Rasta sleteli su u Kopenhagen i nastavili preko Eresundskog mosta i tunela za Geteborg. Oni nisu imali nikakav problem, pošto su bili tranzitni putnici kroz Dansku i nastavili su u Švedsku preko tunela i nadvožnjaka koji spaja te dve zemlje između aerodroma u Kopenhagenu i Malmea. Ostaje nejasno da li su Rasta i Amar Gile znali da nemaju odgovarajuće papire pa su ovu tehnikaliju iskoristili i to nisu javili Lukasu ili možda to nisu uradili namerno. U svakom slučaju, da su znali, mogli su da mu jave da on izbegne ovu neprijatnost u vidu haošenja i deportacije. Lukas je odlučan da se zakonski obračuna sa organizatorima koji su mu, kako tvrdi, napravili pakao i onemogućili ga da sa svojim bendom nastupi na zakazanom koncertu – priča naš izvor.

Slična stvar dogodila se i Barbari Bobak i Slobi Radanoviću, ali su se oni brzo vratili nastupima po zemljama Evropske unije, iako se spekulisalo da će im možda biti zabranjen ulazak u Šengen zonu. Inače, nije poznato da li je Lukas dobio neku sankciju. Podsećamo, Lukas je u Makedoniji priveden takođe nedavno, tačnije u novembru prošle godine, oko 10 minuta iza ponoći, prilikom sprovođenje akcije kontrole u ugostiteljskim objektim kako je tada izjavila policija na tom području od strane policijski službenika izvršena je kontrola u ugostiteljskom objektu u Kavadarcima u kojem je on nastupao bez potrebne dozvole. Protiv njega je u Osnovnom sudu podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka prema zakonu o strancima policija je njega sprovela u Osnovni sud i u skraćenom postupku gde mu je izrečena novčana kazna. I tada je Lukas optužio organizatore. I Stefan Đurić Rasta je bio hapšen u Makedoniji zbog posedovanja džointa.

AUTOR: SCANDAL

IZVOR: SCANDAL

FOTO: Ivan Vučićević



Svet skandal

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Loading...