Radio BalkanFox

Dajana Kiton usvojila je decu u 6. deceniji


Poznata holivudska glumica Dajana Kiton, čija je karijera obeležila nekoliko decenija filmske istorije, preminula je danas u 79. godini u Kaliforniji. Ovu tužnu vest potvrdili su njeni najbliži uz zahtev za privatnost u ovim teškim trenucima.

Osim što je ostavila neizbrisiv trag na velikom platnu, Dajana Kiton će biti upamćena i po svom odlučnom koraku u privatnom životu –usvajanju dece u pedesetoj godini. U vreme kada mnogi već odustaju od takvih životnih poduhvata, Kiton je odlučila da proširi svoju porodicu i pruži dom svojoj deci. Na ovaj potez odlučila se nakon smrti svog voljenog oca, a usvojila je ćerku Dekster 1996. i sina Djuka 2001. godine.

U galeriji pogledajte fotografije Dajane Kiton:

Dajana Kiton Foto: London Entertainment / SplashNew, H.F.P.A./THA / Hollywood Archive, Profimedia

– Ne mislim da mi je to što nisam udata umanjilo život. Taj mit o usedelici je glupost. Razmišljala sam o tome. Mislim da sam jedina u svojoj generaciji, a možda i u generacijima od ranije, koja je ceo život bila slobodna žena, govorila je Dajana za američke medije.

Ova odluka pokazala je ne samo njenu snagu i humanost, već i želju da u najzrelijim godinama života unese ljubav i toplinu u živote mališana kojima je bila potrebna. Iako je retko isticala detalje svog porodičnog života u javnosti, činjenica da je u pedesetim usvojila decu dodatno osvetljava njenu posvećenost porodici i humanitarnim vrednostima.

Dajana Kiton ostaje zapamćena kao glumica izuzetnog talenta, poznata po ulogama u filmovima poput Kum, Annie Hall i The First Wives Club, ali i kao žena čiji su izbori u životu inspirisali mnoge. Njena smrt predstavlja veliki gubitak za filmsku industriju i one koji su je voleli i poštovali.

Bonus video: Prozivaju ženu novog Džejmsa Bonda

PROZIVAJU ŽENU NOVOG DŽEJMSA BONDA Izvor: TikTok/pastabianxo


Kurir

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Facebook Pagelike Widget