- Iza sebe ima dva braka, nije uspela da se ostvari kao majka
- Iskustvo gubitka bebe duboko je uticalo na njen život, ali je ostavila značajan trag u umetnosti
Jugoslovenska glumica, operska pevačica i diplomata Mirjana Bohanec Vidović (86) nije odrastala u izobilju, a jednom je otvoreno podelila i bolna iskustva.
Mirjana Bohanec Vidović rođena je u Zagrebu, 2. oktobra 1939. godine. Stekla je diplomu Muzičke akademije u Zagrebu i postala operska pevačica. Nakon očeve smrti, njena majka se udala za njegovog prijatelja nakon čega njeno detinjstvo postaje jako teško.
– I danas obožavam sendvič od šunke. Sećam se da sam ga jako želela, a mama nije mogla da mi ga kupi – rekla je Mirjana svojevremeno i otkrila da ju je očuh maltretirao.
– Očuh je bio loš prema meni, odrezao bi jednu krišku hleba i to je bilo to što sam mogla da pojedem. Rastali su se nakon nekoliko godina braka – rekla je ona tada.
Nije se ostvarila kao majka
Glumica je imala dva braka iza sebe, prvi nije dugo trajao, a drugi je bio sa muškarcem koga je mnogo volela.
– Videla sam te divne, plave oči, plavu kosu. Bio mi je predivan, kao da je iz snova izronio. Gledali smo se, on je prošao i drugi dan upitao službenicu u operi da ga upozna sa mnom – ispričala je ona svojevremeno.
Nažalost, glumica nije uspela da se ostvari kao majka, suprug joj je preminuo a i dogodio se još jedan nemili događaj, koji je sve promenio.
– Kad sam zatrudnela, izgubila sam bebu s pet meseci. Posle više nisam mogla da rađam – priznala je glumica tada.




Dodaj komentar