Radio BalkanFox

Jeff Bezos i Lauren Sanchez ipak će imati ‘skromnije’ vjenčanje: Potrošit će ‘samo’ 12 mil. eura…

Oči svijeta ponovno su uprte u Jeffa Bezosa i Lauren Sanchez, koji će se krajem lipnja vjenčati u Veneciji. I dok su mnogi očekivali ekstravagantni spektakl bogatstva dostojan osnivača Amazona, izabrani detalji otkrivaju kako će svečanost biti iznenađujuće skromna, barem po njihovim standardima, navodi DailyMail.

Foto: OConnor-Arroyo / AFF-USA.com/PRE

Umjesto raskošne ceremonije s tisućama uzvanika, par je odlučio organizirati intimno okupljanje s manje od 200 gostiju. Cijena vjenčanja, i dalje vrtoglavih gotovo 12 milijuna eura, daleko je ispod očekivanog, osobito uzmemo li u obzir da Bezos godišnje troši 34 milijuna dolara samo na održavanje svoje superjahte Koru vrijedne pola milijarde dolara.

Upravo će ta jahta, s devet spavaćih soba, biti smještena na pristaništu San Basilio, najbližem centru grada na kojem tako veliki brod smije pristati zbog zaštite venecijanske baštine. Par i njihove obitelji navodno će odsjesti na jahti, dok će ostali gosti biti smješteni u luksuznim hotelima Cipriani i Aman.

Među potvrđenim slavnim uzvanicima su glumac Orlando Bloom i pjevačica Katy Perry. Pozivnice su navodno poslane bez papira ili e-mailova, sve u duhu diskrecije, kako bi se izbjegla neželjena pažnja. U središtu događanja ipak će biti Bezosova obitelj, njegova majka Jackie, koja ga je rodila sa 17 godina, i otac Mike Bezos, kubanski emigrant koji je Jeffu i njegovoj tvrtki Amazon dao prve investicijske novce: tadašnjih 245 tisuća dolara, sve što su imali.

Miami Grand Prix - Qualifying - Miami International Autodrome

Foto: James Moy/PRESS ASSOCIATION

Prema izvorima bliskim paru, na odluku da ‘smanje blještavilo’ utjecala je javna kritika nedavnog svemirskog leta Blue Origina, u kojem je sudjelovala Sanchez s isključivo ženskom posadom. Mnogi su ga opisali kao besmisleni promidžbeni trik, a par sada, kako kaže izvor, želi izbjeći dojam ‘modernih Marie Antoinette’.

Unatoč ‘skromnosti’, lokacije i dalje oduzimaju dah: Fondazione Cini na otoku San Giorgio Maggiore, samostanski kompleks koji jamči potpunu privatnost i sigurnost, navodno je rezerviran za 25. lipnja, kada se i očekuje sam čin vjenčanja. U igri su i ekskluzivna rezidencija dizajnerice Diane von Furstenberg te čuveni hotel Cipriani, čijih je svih 79 soba rezervirano za goste u razdoblju od 24. do 26. lipnja. Za dodatnu dozu luksuza pobrinut će se i Aman Canal Grande, palača u kojoj su se 2014. vjenčali George i Amal Clooney.

Blue Origin’s all-female NS-31 crew - including Katy Perry, Lauren Sanchez and Gayle King - prepare for space launch during training on April 12

Foto: Profimedia

Ipak, nisu svi oduševljeni dolaskom slavnog para. Neki lokalni aktivisti najavljuju prosvjede, upozoravajući da Venecija nije ‘igralište za bogate’.

– Ovaj grad nije na prodaju – poručio je Ruggero Tallon, jedan od protivnika pretvaranja Venecije u pozornicu za elitne zabave.




24sata

radiobalkanfox

Dodaj komentar

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE