- Hadžić je istakao da ljudi i kolege mogu pomoći u prevazilaženju tuge više nego samoća.
- Osvrnuo se na smrt kolege Halida Bešlića, naglašavajući njegovu dobrotu i prazninu koju je ostavio.
Muzička scena često svedoči ne samo sjajnim nastupima, već i duboko emotivnim, ljudskim trenucima koji se odvijaju iza kulisa. Upravo jedan takav dirljiv susret dogodio se u Celju, gde je poznati pevač Osman Hadžić nastupio rame uz rame sa Darkom Lazićem, Janom Todorović.
Ovaj nastup nosio je posebnu težinu za Darka Lazića, koji se nedavno suočio sa ogromnom porodičnom tragedijom – gubitkom brata.
U ovim teškim trenucima, Osman mu je pružio iskrenu i snažnu podršku.Hadžić je bez zadrške stao u odbranu svog mlađeg kolege od osuda javnosti zbog njegovog ranog povratka na scenu, pre isteka 40 dana od smrti brata.
„Samo on zna kako mu je”, istakao je Osman, dodajući da su publika i kolege bolji lek za ranjenu dušu i da će Darko lakše prebroditi teške dane okružen ljudima nego da je sam i zatvoren. Njegova poruka nosi i jednu snažnu životnu lekciju: najbitnije je da volite i pazite svoje bližnje dok su živi, jer kada odu, podizanje spomenika ne može nadoknaditi propušteno vreme.
Pored osvrta na Darkovu situaciju, Osman se sa neskrivenom setom prisetio i pokojnog kolege Halida Bešlića, ističući da je njegov iznenadni odlazak ostavio ogromnu prazninu, što se najbolje vidi na koncertima kada publika sa tugom peva njegove pesme.
O Halidu je govorio u superlativu, nazivajući ga jedinstvenim umetnikom, „hodajućom dobrotom” i „dobrom vilom” koja ih je sve usmeravala.
„Ko god je sa njim jednom stao, imao je osećaj da mu je drug ceo život”, podelio je Osman svoja sećanja.
Hadžić je podelio i detalje o tome kako se porodica nosi sa ovim teškim gubitkom. Nakon razgovora sa Halidovim sinom Dinom, Osman je otkrio kakvo je stanje udovice Sejde, koja se bori sa bolešću, ali i sa svežim šokom nakon suprugove smrti. Iako su dani teški i tek se navikavaju na život bez njega, Sejda pokazuje neverovatnu snagu i bori se. Ona se vratila svojoj kući i više ne boravi isključivo kod sina, već utehu pronalazi i u odlascima kod Dina u Nemačku, kao i u posetama sestrama, familiji i prijateljima.
Sreo sam ranije Zoricu
Za kraj, Osman se dotakao i odnosa sa Zoricom Brunclik. Priznao je da, iako nisu u bliskom kontaktu te njene aktivnosti prati uglavnom putem medija, i te kako ume da ceni njen talenat – nedavno su se sreli na jednom rođendanu, a Osman je sa poštovanjem istakao da je Zorica tom prilikom „pevala baš dobro”.
(Telegraf)




Dodaj komentar