- Dragan Kojić Keba je demonstrirao znanje romskog jezika u emisiji ‘Zvezde Granda’, razgovarajući sa takmičarem romskog porekla.
- Keba je naveo da se družio sa Romima širom sveta, zbog čega razume njihov jezik.
Pevač Dragan Kojić Keba je, prilikom snimanja poslednje emisije muzičkog talent šou-programa “Zvezde Granda”, u kom je član žirija, demonstrirao da zna romski jezik, i to dok je pričao sa takmičarem koji je poreklom Rom. Ipak, kako ga on nije razumeo, Dragan je preveo ono što je rekao.
– Družio sam se sa njima širom sveta, pa razumem – objasnio je potom Kojić.
Ne sećam se da je iko pričao da je moje poreklo romsko
Inače, Kebu je svojevremeno, tokom gostovanja u emisiji “AmiG Show”, voditelj Ognjen Amidžić pitao da li on sam ima romsko poreklo.
– Uvek sam na te pričice gledao simpatično… Ne sećam se da mi je iko pričao da je moje poreklo romsko… Snimao sam i na cig…kom i na rumunskom… – rekao je tada Keba.
– Kažu da se romsko poreklo može videti po desnima ili po stopalima. Desni su malo modrije, a stopala su malo žuća. Da li smeš da se odlučiš za neke od te dve opcije večeras? – pitao je Ognjen, nakon čega je Keba izuo cipele i čarape i pokazao stopala.
Skinuo sam čarapu, pa šta?!
– Skinuo sam čarapu, pa šta! To je šou-biznis, šala. Nisam imao nameru ništa da dokazujem. Nisam nikad čuo da postoji ta priča o žutim tabanima, znao sam da mi je noga čista i eto šale. Meni niko nije rekao da imam romske krvi, ali ko zna šta je bilo pre 300 godina i ko se s kim mešao – izjavio je Keba nakon emisije za Informer.
– Ja bih voleo da sam Cig…n. Obožavam taj narod, muzikalni su, imaju divnu energiju. Moje srce pripada njima. Mnogi su ljubomorni što me oni doživljavaju kao svog, pa mi svašta podmeću. Na novom albumu ću imati i pesmu na i na romskom. Učim taj jezik, jer želim da razumem o čemu pevam – zaključio je tada Keba.
Inače, Keba je progovorio o zdravstvenom stanju Zorice Brunclik.
VIDEO: Keba o ženi: Olja nije sa mnom zbog lepog razloga




Dodaj komentar