Radio BalkanFox

Policija je morala da reaguje na natpis na kući koji je lokalni stanovnik postavio tokom parade Deda Mrazova

Policija Brantforda potvrdila je  da je primila pozive od uznemirenih stanovnika, kao i mnogo žalbi, nakon što je neko u kući duž rute parade postavio neobične znakove  i objave na prozore svoje kuće.

 

Ćovek je napisao: Deda Mraz je lažan“, „Deda Mraz nije pravi“, „Vaši roditelji su Deda Mraz“ i „Vaša porodica vam kupuje poklone“.

Vlasnik kuće koji je napisao i postavio ove objave očigledno ne voli praznike. Problem je što je hteo da ih pokvari i drugima, pa je reagovala lokalna policija.

 – Policajac je razgovarao sa odgovornom osobom i znakovi su od tada uklonjeni – rekla je Robin Metjuz-Osmond iz policijske službe Brantforda.

poštar

Shuterstoock

 

Mi podstičemo sve da prihvate duh praznika i pomognu u negovanju pozitivne, gostoljubive zajednice, posebno tokom događaja poput Parade Deda Mraza – rekla je ona, prenosi cbc.

Policija  je potvrdila da znakovi nisu bili ilegalni zbog slobode  govora i činjenice da su se nalazili na privatnom posedu.




Alo

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Facebook Pagelike Widget