Srpska pevačica Zorja Pajić debitovala je kao autorka pesme ‘Andromeda’
Zorjin rad uključuje komponovanje muzike sa suprugom Lazarom i izvođenje pratećih vokala
Hrvatska Dora 2026, nacionalni izbor za predstavnika na Evroviziji, održaće se u februaru, dok se tačan datum finala još uvek očekuje.
Ono što privlači pažnju publike u Srbiji jeste učešće naše pevačice Zorje Pajić – ali ovog puta kao autorke pesme.
Foto: Zoran Ilić / Ringier
Zajedno sa suprugom Lazarom, radila je muziku za pesmu “Andromeda”, koju izvodi grupa Lelek, jedan od favorita ovogodišnje Dore. Ovo je prilika da Zorja, kroz svoj autorski rad, doprinese pesmi koja bi mogla predstavljati Hrvatsku na Evroviziji 2026. u Beču.
Foto: Zoran Ilić / Ringier
Grupa Lelek, koja izvodi pesmu “Andromeda”, već je privukla pažnju kao jedan od favorita.
Zorjin doprinos pesmi ne završava se samo na komponovanju – ona je takođe pevala prateće vokale, što dodatno osnažuje njen pečat na ovom projektu.
Zvanična objava pesama i izvođača održana je danas, 8. januara 2026. godine, na Drugom programu HRT-a i na Jutjubu.
Foto: Zoran Ilić / Ringier
Iako Zorja nije dala zvaničnu izjavu povodom svog učešća na Dori, njen rad na pesmi “Andromeda” već je privukao pažnju.
Jaka konkurencija
Inače, Dora 2026 održaće se u studijima HRT-a u Zagrebu, a konkurencija je, kao i svake godine, izuzetno jaka.





Dodaj komentar