Završeno je snimanje filma „Ostrvo na dnu“. Priča je bazirana na istinitim činjenicama i do sada neispričanom događaju sa Golog otoka, dokumentovanom radom profesora Kičića.
Lik doktora Save Marića, koga tumači Svetozar Cvetković, se ne pojavljuje u novim epizodama “Radio Mileve”
Završeno je snimanje filma „Ostrvo na dnu“ reditelja Miloš Radivojević, koji je nastao po scenariju Miloša i Aleksandra Radivojevića.
Film donosi novi ugao gledanja na represiju na Golom otoku nakon Rezolucije Informbiroa, zasnovan na istinitim činjenicama i dokumentu iz pedesetih godina prošlog veka.
Foto: Zoran Ilić / Ringier
Priča prati doktora Bogdana Ocokoljića, koga igra Mišo Obradović, a kome je poveren tajni zadatak da ispita neobjašnjivu epidemiju među zatvorenicima.
Jednu od uloga, šefa policije, tumači i Svetozar Cvetković.
– Film je napravljen, smontiran i pojaviće se. Zadovoljan sam jer smo uspeli da ga snimimo posle svih tih godina i zadovoljan sam, naravno, kako to izgleda. Sada radimo na tome kako ćemo da ga plasiramo i kako će izgledati u odnosu prema publici. Završavamo stvari vezane za postprodukciju, ali priča, slika, glumci, sve je tu – otkriva za “Blic” Svetozar Cvetković.
Govoreći o temi filma dodaje:
– Tema je prilično mistifikovana, verovatno s razlogom, ali da će gledaoci saznati nešto novo, to je sasvim sigurno. Reč je o priči koju do sada niko nije ispričao, a zasnovana je na činjenicama koje joj daju autentičnost.
Foto: Zoran Ilić / Ringier
Nedavno je za “Blic” glumac rekao da se ovom temom domaća kinematografija retko bavila.
– Kod nas nikada nije snimljen film o Golom otoku, a ovo zapravo i nije film o Golom otoku, već o jednom događaju koji se tamo desio, o kome se gotovo ništa ne zna. Imamo ga dokumentovanog u tragu čuvenog endokrinologa profesora Kičića, dede Gordana Kičića, tako da postoji i jedna čvrsta porodična veza.
Više nije deo “Radio Mileve”
Govoreći o saradnji sa rediteljem naglasio je:
– Imam veliko poštovanje prema tom poslednjem Mohikancu crnog talasa, najmlađem među njima, koji je uvek pravio autorski film ne razmišljajući o gledanosti. Važno mu je da on bude zadovoljan svojim izrazom. On je umetnik koji slika svoje platno, a ja sam tu da obezbedim da to platno bude belo i dovoljno zategnuto.
U međuvremenu se snimaju nove epizode serije „Radio Mileva“, ali bez njegovog lika doktora Save Marića. Na pitanje zašto ga nema, kratko i kroz osmeh je odgovorio.
– To nije pitanje za mene, već za one koji o tome odlučuju.
Foto: M.Mitrović / RAS Srbija
Trenutno snima i petu sezonu serije “Branilac” Jelene Svetličić. U epizodi “Neobična ljubav i smrt” tumači advokata Velimira Cvetića.
– Ono što ovu seriju čini zanimljivom jeste njena autentičnost. Događaji su u velikoj meri zasnovani na stvarnim slučajevima, ali su nadograđeni scenarijem i autorskim pristupom. Meni je posebno zanimljivo to sudsko besedništvo, koje smo učili na Fakultetu dramskih umetnosti. Serija pruža priliku da se to prikaže na uzbudljiv način. Imao sam priliku da u ranijim epizodama igram čoveka kome se sudi za ubistvo, a sada igram advokata. To je jedna od zanimljivosti ove serije, isti glumci se pojavljuju u različitim ulogama, što dodatno obogaćuje priču i ne obavezuje gledaoca da prati svaku epizodu redom.
Igrati negativca je izazovnije
Na pitanje da li je izazovnije igrati lika na optuženičkoj klupi ili advokata glumac kaže:
– U zanatskom smislu izazovnije je igrati nekoga ko koristi sudsko besedništvo i pokušava da kroz reči dođe do pravde. S druge strane, igranje negativnih likova je često zahvalnije, ali i vrlo obavezujuće ako im pristupite ozbiljno. Ako sami niste zločinac, morate posmatrati svet oko sebe i pronalaziti iskustva iz kojih ćete graditi lik.
Foto: Branko Janačković / Ringier
Na trenutak se prisetio da je u svojoj dosadašnjoj bogatoj glumačkoj karijeri igrao još jednom advokata i to u televizijskom filmu “Pucnji u Marseju”.
Na snimanju smo primetili i njegov neobično elegantan braon kostim.
– Za sedamdesete godine on je elegantan i upečatljiv, baš onakav kakvih se sećam iz tog vremena. Ljudi koji su mnogo pažnje posvećivali izgledu i nastupu kako bi pred sudom ostavili što bolji utisak – zaključuje Cvetković.




Dodaj komentar