Ceca se oglasila nikad ponosnija: Objavila sliku sina Veljka

BOKS EP MEDALJE Foto: Tanjug/BSS/Dragana Stjepanović

Nikad ponosnija, oglasila se Ceca Ražnatović nakon što je njenom sinu, bokseru Veljku Ražnatoviću, danas, 8. maja, sportsko društvo Crvena zvezda uručila specijalnu plaketu „Naš šampion“.

Naime, Ceca je objavila Veljkovu slike sa dodele velikog priznanja, i poručila:

– Ponosna! – napisala je Ceca i dodala emotikon srca.

Inače, Veljko je nedavno ostvario veliki uspeh na Evropskom prvenstvu u boksu i osvojio bronzanu medalju. Osim bronzane medalje, Veljko je osvojio i 5.000 dolara, međutim, on je odlučio da taj novac donira u dobrotvorne svrhe.

U prvi mah se činilo da je Veljko za sebe zaradio i još jedan značajan benefit – nacionalnu penziju, koja bi u ovom trenutku iznosila jednu prosečnu zaradu u Srbiji iz decembra 2023. godine, odnosno 130.405 dinara bruto, iliti, 95.093 dinara neto, ipak, to neće biti slučaj.

Pravo na nacionalnu penziju dobijaju sportisti koji su osvojili medalje na kontinentalnim takmičenjima u discplinama koje su olimpijski sport, a iako je boks na Olimpijskim igrama, kategorija u kojoj se borio Veljko Ražnatović – nije.

Zbog ovoga se povela polemika na društvenim mrežama, pa se oglasila i Veljkova majka, Ceca.

– Veljko Ražnatović za osvojenu medalju na evropskom prvenstvu dobija nacionalnu penziju hahah – glasio je jedan tvit na popularnoj društvenoj mreži, na koji je Ceca morala da odgovori.

– Ne dobija, ne stresirajte se… – odgovorila je pevačica i poslala srce svima.

Podsetimo, Zvezda tradicionalno pomenutu plaketu uručuje svojim sportistima koji ostvare vrhunske rezultate na najznačajnijim svetskim i evropskim takmičenjima, a Ražnatović je nagradu dobio iz ruku predsednika Upravnog odbora SD Zvezdana Terzića.