Glumice Marija Vicković i Ivana Jovanović tumačile su majku i ćerku, iako su bile istih godina – obe 29.
U stvarnom životu nisu postojale generacijske razlike među njima, što publika nije primetila zahvaljujući glumi i maski.
Televizijska ekranizacija čuvenog romana Mir-Jam, „Greh njene majke“, obeležila je čitavu jednu eru domaćeg TV programa, ali jedan od najzanimljivijih detalja sa snimanja i danas ostaje nepoznat velikom delu publike. Glumice Marija Vicković i Ivana Jovanović, koje su u seriji tumačile majku i ćerku, u stvarnom životu su zapravo vršnjakinje i tokom snimanja su imale potpuno isto godina – obe su imale 29.
Marija Vicković je u ovoj popularnoj sagi igrala lik majke Ranke, dok je Ivana Jovanović tumačila njenu ćerku i glavnu junakinju Nedu.
Foto: RTS TV serije – Zvanični kanal / screenshot
Iako su na malim ekranima predstavljale dve potpuno različite generacije, starosna razlika između njih u realnosti nije postojala.
Ova neobična činjenica prošla je gotovo neprimećeno kod gledalaca, najviše zahvaljujući ubedljivoj glumi dveju umetnica, ali i vrhunskom radu sektora za kostim i masku. Mnogi obožavaoci serije su tek godinama kasnije saznali za ovaj kuriozitet.
Foto: RTS / screenshot
„Dunjice, to sam ja – Neda“.
Iako je od premijernog emitovanja prošlo mnogo godina, serija se i dalje rado reprizira na televiziji, a zanimljivosti sa snimanja ne prestaju da privlače pažnju publike.
Foto: screenshot
Pored ove glumačke tajne, projekat je ostao upamćen po brojnim emotivnim scenama. Posebno mesto zauzima kultni trenutak koji je postao viralan na društvenim mrežama, u kojem Neda otkriva svoj identitet rečenicom koja se i danas svakodnevno citira: „Dunjice, to sam ja – Neda“.




Dodaj komentar