Radio BalkanFox

Poznati po pivu, a zapravo još više vole slatkiše


Svaki Nemac godišnje pojede 32,3 kilograma slatkiša, od toga deset kilograma čokolade, a za slatke proizvode plaća manje od ostalih Evropljana – pokazuje istraživanje.

Nemci jedu najviše slatkiša od svih Evropljana

Nemci jedu najviše slatkiša od svih Evropljana

Izveštaj udruženja proizvođača slatkiša pokazuje da svaki Nemac za slatkiše izdvaja 116,65 evra godišnje, uključujući 50 evra za čokoladu.

Norvežani, Danci, Šveđani, Švajcarci, Slovaci, Rusi, Bugari i Rumuni plaćaju mnogo više za slatkiše.

Korpa od 17 različitih slatkih proizvoda u Nemačkoj košta 23,65 evra, a u Norveškoj skoro dvostruko više – 50.05 evra.

Druga najjeftinija zemlja za slatkiše je Holandija u kojoj korpa sa slatkišima košta 24,26 evra.

Razlog niskih cena slatkiša u Nemačkoj jeste velika konkurencija trgovačkih lanaca, u kojima se po diskontnim cenama prodaje 40 odsto svih slatkiša.

226622_gojaznost-foto01-shutterstock


226622_gojaznost-foto01-shutterstock

Nemci jedu najviše slatkiša od svih Evropljana


Nemci jedu najviše slatkiša od svih Evropljana



Blic

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Loading...