Novinar i voditelj Marko Pantić, poznat pod nadimkom Ludo Pero, iznenada je preminuo 26. juna 2026. godine, u Beogradu, u 36. godini.
Ostavio je neizbrisiv trag u svetu novinarstva, a vest o njegovoj preranoj smrti veoma je potresla porodicu, brojne kolege, prijatelje i ličnosti iz javnog života.
Estrada se danas oprašta od Marka, a objave na društvenim mrežama dokazuju koliko je bio voljen i među pevačima.
– Ako sam se sa nekim iskreno smejala tokom intervuja, to si bio ti… Ne postoje prave reči za ovo, bio si neko sa kime je bilo zadovoljstvo raditi – napisala je Breskica uz fotografiju na kojoj su oboje nasmejani.
– Uvek si bio bleskast, svoj, nepredvidiv, a baš takvog smo te svi voleli. Putuj sa anđelima, Marko. U našim srcima zauvek ostaješ – napisala je Tamara Milutinović, koja je potom objavila njihovu zajedničku fotografiju uz emodžije bele ptice, a na to je dodala još jednu reč: “Prerano…”.
– Postoje vesti za koje nikada nisi spreman. Danas me je pogodila vest da nas je zauvek napustio naš Perce. Proveli smo pet godina radeći zajedno, prošli mnogo lepih i teških trenutaka. Nažalost, život je hteo da se naši putevi razdvoje i da ostanu neke neizgovorene reči. Koliko god da su među ljudima nekada postojale razlike, pred ovakvim gubitkom one postaju potpuno nevažne – poručila je Tijana Milentijević.
U nastavku objave uputila mu je poslednji pozdrav i izrazila saučešće njegovoj porodici.
– Ostaje samo tuga, uspomene i žal što više nikada neće biti prilike da se neke stvari kažu. Neka ti je laka zemlja, Maki naš. Iskreno saučešće tvojoj porodici i svima koji su te voleli. Počivaj u miru. Tvoj Mile… Zauvek – napisala je Tijana
– Veseli dečače, počivaj u miru – napisala je Milica Todorović uz njihov zajednički snimak i emodži slomljenog srca i ruku koje se mole.
– Dragi moj, ne znam šta bih rekla… Nije trebalo ovako da se završi, ti si se borio kao lav, radovao si se životu, poslu, dobrim ljudima! Uvek si širio pozitivnu energiju, zabavijao ljude i pružao podršku. Toliko smo se dogovarali za taj sastanak i tu čuvenu kafu ali sudbina je htela drugačije… Počivaj u miru Mare!!! – napisala je Zorana Mićanović.
– Počivaj u miru – napisala je kratko Džejeva ćerka, Marija Ramadanovski, uz emodži ruku koje se mole.
– I dalje sam u šoku zbog najgore moguće vesti koju sam primio sinoć i ne znam koga sam sve pozvao da mi neko potvrdi da ipak nije istina. Počivaj u miru, dragi Marko. Hvala na kolegijalnosti, na drugarstvu, na svemu. Nije smelo ovako – poručio je voditelj Pink televizije, Darko Tanasijević.
– Prerano je… Tuga – napisao je voditelj Milan Milošević uz fotografiju Ludog Pera.
– Putuj sa anđelima dušice – napisala je Sanja Grujić.
“Bog nekada zaista ima planove koje ne razumemo”
Pevačica Marija Šerifović oprostila se od Marka putem Instagrama, gde mu je posvetila emotivnu objavu.
– Bog nekada zaista ima planove koje ne razumemo. Pero, putuj nasmejan kakvog smo te svi poznavali – napisala je Marija Šerifović uz njihovu zajedničku fotografiju na kojoj su oboje nasmejani.
“Dok je muzika svirala, dok su se duše radovale, ti si otišao”
Pevačica Slađa Allegro, koja je bila bliska prijateljica i saradnica Marka Pantića, oprostila se od njega javno.
– Sinoć. Dok je muzika svirala, ti si otišao. Dok su pesme pevane, dok su se duše radovale, ti si otišao. Neću kačiti slike, ne znam, zbunio si me najiskrenije. Samo želim da ti se i sad zahvalim za sve što si učinio za mene i moju porodicu. Za moju Milu. Za svaku igračku, rođendansku čestitku… Zbogom Marko – napisala je Slađa Allegro i dodala:
– Znam samo da dokle god budem pevala ovu pesmu, setiću te se: “Opet ću noćas sanjati staru kuću i avliju…” – poručila je pevačica.
Bonus video:
Espreso/telegraf/TM




Dodaj komentar