- Siniša i Ljiljana su zajedno stvarali popularne serije, a njihova ljubavna priča počela je kroz roman
- Ljiljana je opisana kao lepa, iskrena, snažna i veoma dobra osoba
Kultnu seriju “Srećni ljudi”, obeležila je pesma “Topolska 18” koju je otpevala cenjena glumica Snežana Savić.
Topolska ulica nalazi se na Vračaru, a Snežana Savić je jednom prilikom otkrila ko je živeo na ovoj adresi i zbog čega je scenaristi Siniši Paviću, ova ulica bila od velikog značaja.
“Ljiljana je živela u podrumu”
Stanovnici ovog kraja potvrdili su reči Snežane Savić da je Ljiljana baš tu nekada živela.
– Ljiljana je živela u stanu u podrumu koji su vlasnici u to vreme izdavali. Kako mi je majka pričala, Sinišina supruga je u to vreme bila vredna i veoma pametna žena, o raskošnoj lepoti da vam i ne pričam. Kaže se podrum, jer ova zgrada ima samo tri sprata, a ona je živela u tom delu, ali to je bio lep i čist, uređen prostor. I kao u pesmi jedna soba, jedan krevet i jedna čaša, a toliko su nas zadužili – ispričala je komšinica.
“Na taksi stanici vozači su trubili za njom”
Inače, Siniša je bio u braku sa Ljiljanom Pavić sa kojom je zajedno stvarao najgledanije serije.
– Na neki posredan način taj roman me je doveo i do Ljiljane. Ona je knjigu pročitala u studentskom domu, i tako me upoznala pre nego ja nju. Kad sam je prvi put sreo, bio sam u vrlo jadnom stanju. Tri meseca pre toga umro mi je otac, moj najjači emotivni oslonac u životu. Osećao sam se beskrajno sam i opustošen. Kao delfin nasukan na obalu, nesposoban da se vrati u vodu ako ne naiđe plima da ga povuče – rekao je Siniša svojevremeno.
– Ljiljana je bila i lepa i izuzetno zgodna devojka. Na taksi stanici vozači su trubili za njom. Ali se uskoro pokazalo da u njoj ima i onog nečeg što sam mislio da više neću naći. Najpre se pokazalo da ne ume da laže. I kad bi pokušala, brzo je odustajala. Nije joj išlo. Onda sam otkrio da se iza njene ranjivosti krije velika snaga volje, da će i veliku ljubav preboleti ako nije obostrana. I, ono što je kod nje bilo vidljivo već posle nekoliko susreta: velika dobrota. U spletu vrlo protivurečnih osobina, između osećanja časti i jakog ega, s jedne, i sklonosti altruizmu i brige o tuđim nevoljama, s druge strane, uvek bi preovladala želja da nekom pomogne. O tome je kod nje odlučivao karakter više nego ženska slabost i laka suza – rekao je on tada.
Bonus video:
(Kurir)




Dodaj komentar