Tijana Stojić govorila je o povratku u medije, promeni imidža, novim pesmama koje sama piše, ali i o tome kako na nastupima „čita“ ljude i prepoznaje njihove životne probleme.
Pevačica Tijana Stojić gostovala je u emisiji „Ne gledam ti ja to“, gde je otvoreno govorila o periodu povlačenja iz javnosti, novim muzičkim planovima, promeni imidža i ljubavi.
Kako je istakla, iako je nekoliko godina bila manje prisutna u medijima, muziku nikada nije zapostavila.
„Nisam bila u medijima par godina, ali muzikom nikada nisam prestala da se bavim. Povratak je u medije, ali ne želim prisilno da sebe guram previše. Povukla sam se jer je došlo do prezasićenja, tržište je postalo pretrpano i osetila sam da treba da se povučem, sazrela sam i radim na novim pesmama, autor sam novih pesama koje sam nedavno izbacila. Nemam sada želju da izbacim album i radim velike promocije – ja muziku volim i u muzici sam od pete godine. Izbacivaću u narednom periodu pesmu po pesmu, ne želim ništa da potenciram“, rekla je Tijana Stojić.
Tokom gostovanja otpevala je i pesmu „Dodiri od stakla“, koju u originalu izvodi Nina Badrić, a svojim nastupom raznežila je gledaoce. Pevačica se osvrnula i na promenu imidža o kojoj se poslednjih dana dosta govori u medijima, ističući da je sazrevanje prirodan proces kroz koji svi prolaze.
„U skladu sa godinama svi sazrevamo, ali kada pogledam ljude oko sebe vidim da uopšte nisu sazreli i onda ćutim, ne znam kako neko sa 40 i nešto godina se ne promeni, meni je to normalno. Ja sam uvek bila svesna svega i zrela, sad sam promenila pravac muzike, procenila sam ljude šta im fali u životu.“
Zatim je iznela zanimljivo zapažanje o nastupima i publici.
„Na svirkama, u pauzi, ne znam šta ću od dosade, pa skeniram ljude i tačno znam da ovaj ima problem u kući i tako dalje. Traže pesme za bivše i tačno znam šta će ih pogoditi, postala sam psihoterapeut… U tom smislu sam sazrela, sada znam koji deo nam fali u muzičkoj industriji, smatram da nam fali dosta životnih pesama, ove nove pesme koje izlaze nemaju odjek, na svirkama se traže samo stari hitovi.“
Tijana se dotakla i teme ljubavi, poručivši da se prave emocije ne mogu isplanirati.
„Ljubav tražimo u mlađim godinama, svi trčimo ka tome, ali to se jednostavno desi. Mislim da treba sebe da suzdržimo od nečega, jer ono pravo će doći. Treba biti stabilan i imati strpljenja. To se sada kosi sa pesmom koju sam snimila ‘Dok si za mene čak i kad si loš’, prethodna pesma je baš ozbiljna, a sledeće koje ću izbaciti će imati još ozbiljnije tekstove.“
Pevačica je otkrila i da inspiraciju za svoje pesme najčešće pronalazi u pričama ljudi iz svog okruženja.
„Pišem prema pričama ljudi oko mene. Imam i te faze kada dođem sa svirke u tri ujutro, skuvam kafu i napišem pesmu, pa je posle dorađujem. Što se tiče ove dve pesme koje sam izbacila – komentari su pozitivni, oduševljena sam zbog toga. Dosta mi pišu na mrežama i pitaju kada će kaveri za moje stare pesme, ali sada sam fokusirana na nove numere koje sama pišem.“
Za kraj emisije, Tijana Stojić i klavijaturista Uroš Mitrović izveli su duet „A sada idem“, koji u originalu pevaju Elvira Rahić i Mladen Vojičić Tifa, kao i veliki hit „Pazi kome zavidiš“ od Lepe Brene.






Dodaj komentar