Radio BalkanFox

Zbog Evrovizije upozoravali na kolaps u gradu, Beč ostao prazan: Neočekivana reakcija građana, ulice puste


Ringerštrase (Bečki Ring) bio je potpuno zatvoren za saobraćaj zbog manifestacije – Evrovizije 2026, u centru grada. Vlasti i mediji danima su upozoravali građane na moguće velike gužve i potpuni kolaps saobraćaja.

Međutim, uprkos dramatičnim najavama, situacija na ulicama ostala je mirna, a centar Beča gotovo prazan.

Mnogi građani očigledno su unapred promenili planove, izbegli odlazak automobilom u centar ili koristili javni prevoz, pa očekivani haos nije nastao.

Fotografije i snimci sa lica mesta prikazivali su neuobičajeno prazne ulice u delu grada koji je inače među najprometnijima u austrijskoj prestonici.

Zatvaranje Ringstrase organizovano je u okviru događaja posvećenog pešacima, biciklistima i javnim sadržajima na otvorenom.

Iako su pojedini političari i predstavnici auto-klubova upozoravali na ozbiljne probleme u saobraćaju, ispostavilo se da su prognoze bile preuveličane.

Cela situacija izazvala je brojne reakcije u javnosti, a mnogi komentarišu da je „velika drama“ oko zatvaranja centra grada na kraju prošla bez većih posledica.

(Telegraf.rs)





Telegraf

radiobalkanfox

Dodaj komentar

RadioBalkanfox na Facebook

Loading...